Barkod Sistemi Ne İşe Yarar?

Barkod sisteminin ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve işletmenizin bu sistemden nasıl yararlanabileceğini öğrenin.

  • Barkod sistemi, işletmelerin satın alma işlemlerini tamamlamasına, satış verilerini kaydetmesine ve iş performansı raporlarını görüntülemesine olanak tanır.
  • Bazı barkod sistemleri, çalışan, müşteri ve envanter yönetimi gibi ek özelliklere sahiptir.

Bir satış işlemini tamamlamak için şirketinizin bir barkod sistemine ihtiyacı olacaktır. Her biri kendi özelliklerine ve işlevlerine sahip çeşitli sistemler vardır; örneğin, satış işlemleri gerçekleştirmek için basit bir platform veya envanter yönetimi gibi çeşitli operasyonel yetenekleri içeren bir platform tercih edebilirsiniz

İşletmeniz için en iyi barkod sistemi şirketinizin büyüklüğüne, sektörüne, bütçesine ve ihtiyacınız olan özelliklere bağlıdır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda sistem var. Bu makalede, bir barkod sisteminin ne yaptığını ve dikkat etmeniz gereken özellikleri inceledik, böylece işletmeniz ve bütçeniz için mükemmel bir sistem seçebilirsiniz.

Barkod Sistemi Nelerden Oluşur

Barkod sistemi iki öğeden oluşur: Barkod yazılımı ve Barkod donanımı. Barkod yazılımı, satın alma işlemlerini tamamlayan bir dijital teknoloji platformudur.

Barkod donanımı, satış işlemini gerçekleştirmek için gereken fiziksel bileşenleri (bilgisayar, nakit çekmecesi, makbuz yazıcısı ve barkod etiket baskı cihazı veya kredi kartı terminali) ifade eder. Sektörünüze ve bütçenize bağlı olarak, barkod tarayıcıları, müşteri ekranları, caller-id cihazları, kiosklar, mutfak yazıcıları, mutfak ekran sistemleri, dijital menü panoları, tartılar gibi ek barkod donanımlarını entegre edebilirsiniz.

Barkod Sistemi ve Barkod Yazılımı arasındaki fark nedir?

Barkod programı Barkod Sisteminin bir parçasıdır. Barkod yazılımı satış işlemlerini tamamlamak için kullanılan platformdur, ayrıca diğer iş entegrasyonlarını yönetmeye yardımcı olur. Barkod Sistemi, Barkod donanımı (örn. bir bilgisayar, para çekmecesi, fiş yazıcısı, barkod okuyucusu) ve yazılımın birleşimidir.

Sending
Bu sayfa size yardımcı oldu ise puan verin
4.67 (6 votes)
BarkodSis İndir