İşletmenizi Büyütmek İçin Barkod Sistemi Kullanma

Perakendeciler genellikle bir Barkod Sistemi ni günlük işlemler için satışları, iadeleri ve diğer finansalları takip etmenin bir yolu olarak düşünür. Barkod Sistemi, kesinlikle bu sorumlulukları yerine getirmek için kullanabileceğiniz bir araçtır ve neyse ki, perakendecilerin başarılı bir işi yürütmek için ihtiyaç duyduğu araçları ve özellikleri de içerir.

Bir barkod sistemi satın almak istiyorsanız, küçük işletmeler için başarılı bir Barkod Sistemi’nin ölçeklenebilir olduğunu ve büyümeyi sağlayacak araçlara sahip olduğunu bilin. Barkod Sistemi dinamik olmalı ve büyük ya da küçük herhangi bir işletmeye uygun olmalıdır, yani işiniz büyüdükçe Barkod Sisteminiz de onunla birlikte büyüyecektir.

Küçük işletmeler için bir Barkod Sisteminin sunabileceği, mevcut veri içe aktarmalarından işletmenizin sıfırdan başlamasına yardımcı olmaya kadar çeşitli stratejik avantajlar vardır.

Büyüme için Planlama

Küçük işletmeler için bir Barkod Sistemi, ekibinize aşırı yüklenmeden istediğiniz zaman mağazanızın sağlığı, büyümesi ve performansının anlık görüntülerini verebilir. İşletmeniz için harcadığınız her kuruşun iyi bir getiri sağlaması gerekir ve BarkodSis akıllı iş kararları vermenize yardımcı olabilir.

Raporlama Araçları

Perakendeciler akıllı satın alma kararları vermek ister ve küçük işletmeler için bir Barkod Sistemi, ne kadar envanterin satın alınacağı, ne kadara satılacağı ve indirim yapılıp yapılmaması gerektiği konusunda değerli bilgiler sağlar. İşletmeniz büyüdükçe, ay sonunda rapor çalıştırmanın gerçekten ihtiyacınız olan tüm verileri size vermeyeceğini göreceksiniz. Küçük işletmeler için bir barkod sistemi, satışları haftalık veya üç aylık olarak görüntülemenize izin verebilir ve belirli veri kümelerini yakalamak için yapılandırılabilir. Satış modellerini belirlemek, hangi ürünlerin sıcak ve hangilerinin hatalı olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir, böylece stratejik satın alma kararları verebilirsiniz.

Satış rakamlarınızın ötesinde diğer finansal verileri gözden kaçırmayın. Ortalama bir müşterinizin ne kadar harcadığını, hangi ödeme yöntemini kullandıklarını ve ne satın aldıklarını görebileceksiniz. Satılan Mal Maliyetiniz hakkında raporlar çalıştırın, böylece ürününüzden gerçekten iyi bir getiri elde edip etmediğinizi marjlara düştüğünde görebilirsiniz. Ortalama satış rakamını artırmaya çalışarak iş hedeflerinizi bu verilere göre formüle edin.

Barkod Sistemi işletmeniz için şunları izlemenize yardımcı olabilir:

  • Her tedarikçinin ürünü için satış modelleri
  • Kaç indirim veriyorsunuz ve her indirimin ortalama tutarı
  • Meşgul ve yavaş satış süreleri
  • Hangi ürünler genellikle birlikte satılır, olası paketleri belirleyin
  • En çok satan ürün kategorileri
  • Kullanılan tekliflerin yüzdesi
  • Ürün satışlarındaki trendler

Bir Barkod Sistemi işletmeler için neden değerlidir? İşletmeler, genişlemeyi destekleyecek veriler olmadan büyüyemez. Bir Barkod Sistemi yalnızca bu verileri sağlamaz; ayrıca verilere göre hareket etmenize de yardımcı olacaktır . Siz konumlar, yeni ürünler ve çalışanlar ekledikçe, Barkod Sisteminiz sizinle birlikte büyüyebilir.

Envanter yönetimi

Kaç tane mağazası olursa olsun, perakendecilerin stokta ne olduğunu ve nerede bulunduğunu bilmesi gerekir. Hiçbir işletme sahibi, bir müşterinin “satıldı” tabelasında hayal kırıklığına uğramasını istemez – müşteri işini başka bir yere, muhtemelen rakibinize götürebilir. Neyse ki, envanter takibi, güvenilir bir Barkod Sisteminiz olduğunda ayrı bir yazılım gerektirmez.

Küçük işletmeler için bir barkod sistemi, envanterinizi takip edebilir ve stoğu ne zaman yeniden sipariş etmeniz gerektiğini belirtebilir. Bu, hızlı büyüme yaşayan küçük işletmeler için son derece önemlidir! Barkod sisteminiz, işinizle birlikte büyüyen envanter süreçlerini aşılayarak uzun vadede size zaman ve para tasarrufu sağlayabilir. 

Yeni yerler eklemeyi düşünüyor musunuz? İşletmeler için bir Barkod sistemi, tüm envanter hareketlerini takip etmenize yardımcı olacak ve yanlışlıkla çift sipariş vermenizi önleyecektir.

İşletmeler, yeni konumlara ve ek depolara genişledikçe envanterleri takip etmekte sorun yaşayabilir. Envanterinizi en son ne zaman yeniden sipariş ettiğiniz ve onu hangi fiyattan yeniden sipariş ettiğiniz hakkında veri almak için POS’unuzu kullanın. Büyüyen işletmeler için bu veriler, fiyatların ayarlanması gerekip gerekmediğine ve hangi yerlerde ayarlanması gerektiğine karar vermenize yardımcı olacaktır.

Bir işletme genişledikçe, artan envanter nedeniyle daha yüksek ürün iadeleri elde edilebilir. BarkodSis, yüksek getiri dönemlerini ve müşterinin envanterini neden iade ettiğini belirleyerek bu tür durumları en aza indirmenize yardımcı olabilir . İşletmeler için barkod sistemi kullanmak, envanter yönetimini çok daha kolay bir iş haline getirerek perakendecilere değerli zaman ve para tasarrufu sağlar.

Anlamlı Büyüme Araçları

Perakendeciler, sağlam bir temel olmadan ve bir eylem planı olmadan hızlı büyümeyi düşünmemelidir. Büyüyen sancılar herhangi bir şirkete zarar verebilir, ancak neyse ki işletmeler için BarkodSis, büyümeyi olabildiğince sorunsuz hale getirmek için bir araçtır.

Müşterilerle bağlantı kurun

Müşteri büyümesini sağlayan en önemli faktör nedir? Satış! 
İşletmeler satışları nasıl en üst düzeye çıkarır? Müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılarlar. Büyümek isteyen perakendeciler için sadakat programları, işletmeler için bir barkod sisteminde aranması gereken önemli bir özelliktir.

Bağlılık programları, mevcut müşterilerin mağazanızda alışveriş yapmaya devam etmesine ve yeni müşteriler çekmesine yardımcı olur. Bir sadakat programı oluşturmak, özellikle küçük işletmeler için her barkod sisteminde yerleşik sadakat programları bulunmadığında büyük bir taahhüt gibi görünebilir. Ancak, doğru barkod sistemi, sadakat programı sürecini kolaylaştırarak perakendecilere işlerini yürütmek için daha fazla zaman verecektir.

Örneğin, BarkodSis’in yerleşik sadakat programını ele alalım. Harcanan para başına kazanılan puan sayısını tanımlamanız yeterlidir ve sadakat programınız kullanıma hazırdır. 

Bağlılık programları küçük işletmenizi şu yollarla büyütebilir:

  • Müşterileri mağazanızda alışveriş yapmaya teşvik etme
  • Marka sadakati oluşturmak
  • Müşteri ziyareti başına ek satışları teşvik etmek

İşletmeler için bir Barkod Sistemi, sadakat programınızdaki verileri gününüzden çok fazla zaman harcamadan görüntülemeyi kolaylaştıracaktır.

Sending
Bu sayfa size yardımcı oldu ise puan verin
0 (0 votes)
BarkodSis İndir