Geleneksel İşletme – Brick and Mortar

Geleneksel İşletme Nedir ?

“Geleneksel İşletme” terimi, müşterilerine sahip oldukları veya kiraladıkları bir ofiste veya mağazada yüz yüze ürünler ve hizmetler sunan geleneksel bir köşebaşı işletmesi anlamına gelir. Yerel market ve kasaplar geleneksel şirketlerin örnekleridir. Geleneksel işletmeleri, Amazon.com Inc. ( AMZN ) gibi çoğunlukla web tabanlı işletmelerle rekabet etmeyi zor buluyor, çünkü ikincisi genellikle işletme maliyetlerini düşürüyor ve daha fazla esnekliğe sahip.

Geleneksel İşletmeleri Anlamak

Birçok tüketici hala fiziksel bir mağazada alışveriş yapmayı ve göz atmayı tercih ediyor . Geleneksel mağazalarında, tüketiciler çalışanlarla konuşabilir ve ürünler veya hizmetler hakkında sorular sorabilir. Tuğla ve harç mağazaları, tüketicilerin Media Markt’da bir video oyunu veya dizüstü bilgisayar gibi bir ürünü test edebileceği veya mağazada alışveriş yaparken Starbucks’un kafesinde öğle yemeği yiyebilecekleri deneyim alışverişi yapma yeteneğine sahiptir. Geleneksel işletmeleri de bir satın alma işlemi yapıldığında tüketicilere anında memnuniyet kazandırmaktadır.

Bazı tüketiciler, kredi kartlarını çevrimiçi olarak kullanma konusunda temkinlidir ve genellikle meşruiyeti bir tuğla ve harç işi ile ilişkilendirebilir; çünkü fiziksel bir varlık güven algısını artırabilir. Bununla birlikte, binanın kiralanmasıyla ilgili maliyetler, işlemlerin yürütülmesi için çalışanlar ve elektrik, ısı ve su gibi hizmet masrafları dahil, geleneksel dükkanları işleten şirketler için dezavantajlar olabilir.

Geleneksel İşletmelerin Performansının Ölçülmesi

Mağaza başına bazda, halka açık olarak satılan perakendeciler genellikle, aynı mağaza satışlarını veya karşılaştırılabilir mağaza satışlarını, üç aylık ve yıllık SEC tarafından düzenlenmiş kazanç raporlarında raporlar. Bu finansal ölçütler, bir perakende zincirinin yerleşik mağazaları için belirli bir süre boyunca performans karşılaştırması sağlar. Restoranlar, marketler ve genel mal mağazalarını içeren tuğla ve harçlar, bu rakamları, mağazalarıyla ilgili şirket kararlarını yönlendirmek amacıyla finansal performanslarını değerlendirmek için kullanır.

Doğrudan (kapıdan kapıya) satış ve e-ticaret gibi geleneksel tuğla ve harçların dışında gerçekleşen mağaza dışı perakendecilik, yıl için yaklaşık 679 milyar dolar olan 2018 satış yaptı . 2017’den 2018’e kadar olan büyüme% 9.6 olarak gerçekleşti.

  • Tuğla ve harç, işletmelerinin sahip olduğu veya kiraladığı bir ofiste veya mağazada, yüz yüze müşterilerine ürün ve hizmetler sunan geleneksel bir sokak işidir.
  • Tuğla ve harç mağazaları Amazon.com Inc. (AMZN) gibi çoğunlukla web tabanlı işletmelerle rekabet etmeyi zor buldular çünkü ikincisi genellikle daha düşük işletme maliyetleri ve daha fazla esnekliğe sahip.
  • Bununla birlikte, tuğla ve harç modelinin önemi, geleneksel perakendenin avantajlarını gerçekleştirmek için fiziksel konumlar açan birçok büyük çevrimiçi e-ticaret şirketi tarafından güvence verdi

Geleneksel Mağazaların Geleceği

Elektronik ticaretin ( e-ticaret ) ve çevrimiçi işletmelerin yükselişi, birçok geleneksel işletmeye işinin geleceğini düşünmeye yöneltti. Geleneksel işletmelerinin, her bir özel işletme modelinin yararlarından yararlanmak için çevrimiçi bir varlığa sahip olmaları giderek daha yaygın hale gelmektedir.

Örneğin, Safeway gibi bazı geleneksel marketleri, müşterilerin çevrimiçi olarak market alışverişi yapmalarını ve birkaç saat kadar kısa bir sürede kapılarına teslim etmelerini sağlar. Bu karma iş modellerinin artan yaygınlığı, “tıklama ve harçlar” ve “tuğlalar ve tıklamalar” gibi net terimler ortaya çıkardı.

Daha geniş geleneksel alandaki oldukça sürekli büyümeye rağmen, birçok geleneksel perakendeci, Gymboree, The Limited, Radio Shack ve Gamestop dahil olmak üzere ülke çapında mağazaları kapatıyor. Sears sadece iflas etmedi, aynı zamanda Payless ShoeSource iflas ilan etti ve 2.100 mağazasının tamamını tasfiye ediyor .

Bununla birlikte, geleneksel modelinin önemi, geleneksel perakendenin avantajlarını gerçekleştirmek için fiziksel konumlar açan birçok büyük çevrimiçi e-ticaret şirketi tarafından güvence verdi. Örneğin, Amazon.com Inc., ürünlerini pazarlamak ve müşteri ilişkilerini güçlendirmek için tuğla ve harç dükkanları açtı. Amazon, kasabasız bir bakkalın Seattle’da ve ülke genelinde onlarca kitapçıda açılmasının yanı sıra, birçok analistin Amazon’un fiziksel perakende varlığını güçlendirme arzusunun altını çizdiğini belirten bir hareket olarak, 2017’de 13,0 milyar dolar değerinde manav Whole Foods’u satın aldı.

Bununla birlikte, hizmet sektöründe faaliyet gösterenler gibi bazı işletme türleri, kuaför salonları, veteriner hekimler, benzin istasyonları, oto tamir atölyeleri, restoranlar ve muhasebe firmaları gibi tuğla ve harç formuna daha uygundur. Tuğla ve harç işletmelerine yönelik pazarlama stratejilerinin , tüketicinin fiziksel bir mağazada satın alırken sahip olduğu avantajları vurgulaması çok önemlidir .

Perakende satış alanının değiştiği açıktır ve geleneksel mağazalarının bir sonraki Real olmaktan kaçınmak için sürekli değişen teknolojik manzaraya adapte olması gerekir.

Sending
Bu sayfa size yardımcı oldu ise puan verin
0 (0 votes)
BarkodSis İndir